Ljubljanski maraton

V soboto, 19. 10., smo se trije učitelji in 26 učencev OŠ Raka udeležili šolskih tekov na Ljubljanskem maratonu. Gre za množično rekreativno prireditev, ki pa ima tudi tekmovalni značaj. Kljub temu, da rezultat ni bil v prvem planu, smo bili zelo ponosni na Andreja Pinteriča, ki je v starostni skupini otrok letnika 2013 zasedel 2. mesto. Tudi ostali udeleženci so odlično opravili s 1500 m dolgo progo in dosegli svoje najboljše dosežke v teku na tej razdalji. Za popestritev dneva gre zasluga tudi vožnji z vlakom, ki smo ga uporabili kot prevozno sredstvo do prestolnice. Gre za posebno doživetje, ki ni primerljivo z vožnjo z avtobusom, kombijem ali avtom. O tem, kako navdušeni so otroci nad udeležbo na tem posebnem dnevu, priča tudi število udeležencev, ki se vsako leto krepko povečuje. Nekateri že načrtujemo vadbo in udeležbo na Ljubljanskem maratonu 2025. Pridete tudi vi?

Obiskano 10, od tega 10 današnjih ogledov.

Morda vam bo všeč tudi...